Sign In, Renew, Sign Up

Global Quicklinks

ACO Therm bodrum kat koruma sistemleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Samsun Canik'te meydana gelen sel felaketinden sonra gündeme gelen bodrum katlarıyla ilgili hazırladığı düzenlemede sona geldi. Sel ve taşkın riski taşıyan riskli alanlarda dere kret kotundan 1,5 metre aşağıda kalan bodrum katlarını yasaklıyor.

Ülkemizde hemen hemen her yıl önemli can ve mal kaybına neden olan sel ve taşkın olayları meydana gelmektedir.

Sel ya da bir diğer ifade ile taşkın afetleri, depremlerden sonra en büyük ekonomik kayıplara neden olan ve en sık görülen doğal afetlerdir.

Türkiye’de taşkınlardan kaynaklanan ekonomik kayıp her yıl için ortalama 100.000.000 ABD dolarına ulaşmaktadır. Buna karşın taşkınların kontrolüne ve zararlarının azaltılmasına yönelik ve genelde yapısal önlemler olarak sürdürülen faaliyetler için ayrılan yatırım miktarı ise yılda ortalama 30.000.000 ABD doları civarındadır.

2009 yılında, dünyada gözlenen sel felaketleri yönünden, Doğu Karadeniz bölgesi önemli risk bölgeleri arasındadır:

ACO Çek Valfler

Yeni ürünümüz ACO Therm bodrum kat koruma sistemleri ile sel ve taşkın tehlikesine karşı alt kotlarda bulunan daireler ve bodrum katları artık güvende. Değişen iklim şartları ve küresel ısınma sonucu oluşan ani hava değişiklikleri beraberinde sel ve taşkın felaketlerini getirmeye başladı. ACO Therm Sistemi bu felaketlere karşı oluşan can ve mal kayıplarına karşı geliştirildi. Bu sistem sayesinde zemin kotunun altında kalan bodrum katları olası sel ve taşkınlarda güvenli mekânlar haline getiriliyor.

ACO Çek Valfler

ACO Therm sistemi; basınca dayanıklı ve sızdırmaz bodrum kat penceresi, yalıtım malzemesi, basınca dayanıklı ışık bacası, ışık bacası süzgeci ve kanalizasyondan geri tepmeyi engelleyen durdurucudan oluşur. Sistem hem yeni binalarda hem de yenileme projelerinde uygulanabilir. Kolay montaj özelliği hızlı kurulum sağlar. Institute for Window Technology tarafından test edilen ve sertifikalandırılan basınca dayanıklı pencere sistemi ayrıca hırsızlığa karşı güvenlik sağlar.